Przygotowania do obstawiania – co zrobić, zanim postawi się zakład?

Każdy z nas podchodzi do zakładów z jednym celem – chęcią wygrania jak największych pieniędzy. Nie każdy jednak robi to z głową. Zakłady bukmacherskie często traktujemy jako coś, w czym trzeba polegać na własnej intuicji, przeczuciu. Tymczasem jednak istnieje mnóstwo rzeczy, które możemy zrobić, by zwiększyć własne szanse na wygraną i uczynić nasze typy bukmacherskie znacznie bardziej precyzyjnymi, pewnymi i po prostu przemyślanymi. Istnieją też działania, dzięki którym zyskamy jeszcze więcej – często zanim w ogóle na cokolwiek postawimy. To właśnie o tych wszystkich rzeczach powiemy więcej w naszym dzisiejszym poradniku.

jak obstawiac zakłady sportowe
Przygotowania do obstawiania – co zrobić, zanim postawi się zakład?

Analiza bukmacherska jako podstawa przygotowań do obstawiania

Oczywiście jeżeli wybór legalnego bukmachera mamy za sobą to możemy zacząć myśleć, jak ograć tegoż właśnie buka. Jeśli chcemy odpowiednio przygotować się do obstawiania, wręcz musimy rozpocząć od dokładnej, skrupulatnej i jak najbardziej wszechstronnej analizy bukmacherskiej, która weźmie pod uwagę wszystko to, co może mieć znaczenie w przebiegu spotkania, które chcemy obstawić. Analiza tego typu musi brać pod uwagę:

  • aktualną sytuację w tabeli rozgrywek, a zatem rozkład drużyn, ich obecną fazę oraz to, jakie szanse ma w danym momencie każdy z zespołów,
  • składy każdej z drużyn, które będą brały udział w obstawianych przez nas meczach,
  • słabe i mocne punkty każdego z tych zespołów,
  • aktualną formę drużyn, w tym ich ostatnie mecze oraz to, jak sobie radziły w ich trakcie,
  • dane ze spotkań bezpośrednich między dwiema drużynami, których mecz będziemy chcieli obstawić.

Bardzo pomocne w przypadku analizy spotkań sportowych mogą się okazać statystyki spotkań sportowych. Co ciekawe, nie musimy szukać ich daleko – prawie wszyscy polscy bukmacherzy online publikują je u siebie. Oczywiście dane zebrane na temat każdej z drużyn z osobna warto skonfrontować ze sobą, przenosząc je do konkretnej rywalizacji.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod
STS.pl1660 PLN w bonusach!BETONLINE
Superbet.pl34 PLN freebetBETONLINE
eFortuna.pl2720 PLN w bonusachBETONLINE
Betfan.pl600 PLN cashbackBETONLINE
Fuksiarz.pl500 PLN bez obrotuBETONLINE

Oglądanie archiwalnych meczów – czy ma sens?

Jako że analiza bukmacherska jest bardzo istotnym elementem przygotowań do rozpoczęcia typowania, nie powinniśmy jej ograniczać do sztywnych danych statystycznych oraz informacji bardziej ogólnych. Warto, abyśmy zastanowili się nad obejrzeniem ostatnich meczów zespołów, których spotkanie chcemy obstawić. W ten sposób dostarczymy sobie mnóstwa najbardziej wymiernych informacji na temat tych drużyn – zobaczymy ich formę i to, czego nie oddadzą statystyki. Pamiętajmy, że nie zawsze zespół z większą liczbą bramek jest tym lepszym i nie zawsze drużyna posiadająca piłkę przez dłuższy czas jest tą dominującą i stawiającą własne warunki na boisku.

Oczywistym jest, że nie zawsze będziemy mieli czas na obejrzenie wielu meczów z przeszłości. Jeśli tak jest, będziemy mogli posiłkować się ich skrótami, nakreślającymi najważniejsze akcje z ich obrębu. Pamiętajmy jednak, że będą one okrojone (między innymi o cenne informacje dostarczane przez komentatorów).

superbet online rejestracja
Bonusu i promocje w Superbet online z kodem: BETONLINE

Warto wiedzieć: jeśli będziemy obstawiać na bieżąco, będziemy mogli oglądać każde kolejne spotkanie w rozgrywkach, które nas interesują, tym samym nie będąc zmuszonymi do oglądania tych archiwalnych. Wielu polskich operatorów oferuje darmowe transmisje spotkań sportowych – nie wahajmy się po nie sięgać.

Jak wykorzystać swój status początkującego obstawiającego?

W naszym codziennym obstawianiu nie liczy się tylko to, czy wygramy, ale i to, ile tak właściwie zyskamy dzięki trafnemu obstawieniu. Wbrew wszelkim pozorom, mamy na to bardzo duży wpływ. Zwłaszcza jeśli jesteśmy nowymi obstawiającymi, którzy nie posiadają jeszcze swojego konta w żadnym serwisie bukmacherskim. Poniżej wypisujemy te rzeczy, na które powinniśmy zwrócić uwagę będąc właśnie w tej sytuacji.

  • Wybranie odpowiedniego bukmachera. Właściwy bukmacher to podstawa opłacalnego obstawiania. Niezależnie od tego, co zamierzamy typować, musimy znaleźć tego stwarzającego ku temu najlepsze warunki. Liczą się tutaj przede wszystkim kursy bukmacherskie, choć nie możemy ignorować również dostępnych rynków na zakłady, bonusów i promocji, usług dodatkowych. Słowem – wszystkiego, czym moglibyśmy być zainteresowani.
  • Bonus powitalny. Wszystkie legalne firmy bukmacherskie online jako podstawę swojej oferty promocyjnej uważają tak zwany bonus powitalny, mający powitać nas w ich serwisie. Ważne jest, abyśmy z niego skorzystali, ale też by był jak najlepszy. Nie tylko pod względem wartości, ale i warunków związanych z przeniesieniem przyznawanych przez niego środków na nasze konto główne (a nie bonusowe).
STS z kodem promocyjnym BETONLINEBonus
Bonus za 3 depozyty1500 PLN
Zakład bez ryzyka100 PLN
Zakład bez ryzyka w Betgames20 PLN
Zakład bez ryzyka na Wirtualki20 PLN
Kod promocyjnyBETONLINE
Rejestracjawww.STS.pl
Aktualna oferta bonusów Polskiego bukmachera STS
  • Kod promocyjny. Tylko najlepsi bukmacherzy online pozwalają nam wpisać kod promocyjny w czasie zakładania konta. Tacy bukmacherzy powinni nas właśnie interesować – zwłaszcza że dzięki nim jeszcze lepiej wykorzystamy nasz początkowy budżet na zakłady.

O czym jeszcze pamiętać przygotowując się do obstawiania?

Proces obstawiania jest bardzo prostolinijny i szybki. To etap przygotowawczy zajmuje zdecydowanie najwięcej czasu i wymaga od nas wielu działań – przynajmniej wtedy, gdy chcemy zapewnić sobie możliwość wygranej.

Przygotowując się do obstawiania pamiętajmy, by sięgać po informacje z różnych źródeł. Typy bukmacherskie znalezione w internecie nie zawsze będą wiarygodne, a kursy bukmacherskie – nie zawsze będą tymi trafnymi, pchającymi nas w odpowiednim kierunku. Zawsze jednak pamiętajmy, by samym przygotowaniom poświęcić odpowiednio dużo czasu. Zwłaszcza że zazwyczaj to przynosi wymierne rezultaty.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod
STS.pl1660 PLN w bonusach!BETONLINE
Superbet.pl34 PLN freebetBETONLINE
eFortuna.pl2720 PLN w bonusachBETONLINE
Betfan.pl600 PLN cashbackBETONLINE
Fuksiarz.pl500 PLN bez obrotuBETONLINE

Nie zapominajmy, jak istotną częścią procesu przygotowawczego jest analiza bukmacherska, ale też przygotowanie odpowiedniego budżetu na zakłady. Zawczasu powiedzmy sobie, czy chcemy obstawiać w formule przedmeczowej, czy też planujemy obstawianie na żywo. Pomyślmy też nad rynkiem na zakłady bukmacherskie, który będzie nas interesował. Nie zawsze będziemy chcieli postawić na wynik konkretnego meczu i nie w przypadku każdego będzie to odpowiednio opłacalne. Te wszystkie rzeczy trzeba ustalić zawczasu – zwłaszcza że mogą wymagać kierunkowej analizy, ze zwracaniem uwagi na zgoła odmienne od tych standardowych aspekty.

Nawet najlepsze przygotowanie nie zagwarantuje nam w stu procentach wygranej. Sport bywa nieprzewidywalny. Jest ono jednak w stanie drastycznie zwiększyć nasze szanse na sukces – a to już bardzo wiele.

5 / 5. Ocen: 4

Bukmacherzy online

Betgames STS opinie – czy można zarobić na tym kasę?

W dzisiejszych czasach świat bukmacherski jest bardzo brutalny dla obecnych w...

Betgames STS opinie – czy można zarobić na tym kasę?

W dzisiejszych czasach świat bukmacherski jest bardzo brutalny dla...

Dlaczego gospodarze częściej wygrywają spotkania piłkarskie?

Zazwyczaj jest tak, że w meczach piłkarskich gospodarze częściej...

Zakłady bukmacherskie na E-sporty – jak obstawiać u bukmachera?

Jeśli kusi nas typowanie zakładów bukmacherskich dobrze będzie, abyśmy...