Którzy bukmacherzy mają licencję i zezwolenie w Polsce?

Świat bukmacherski w Polsce kwitnie i coraz więcej ludzi się nim interesuje. Wynika to po części z coraz większego zainteresowania sportem, który jest głównym obiektem zakładów wzajemnych. Z uwagi na tak dużą popularność bukmacherki, warto zwrócić uwagę na prawną stronę typowania. Choć bowiem każdy wie, że trzeba mieć do tego ukończone 18 lat, nie każdy zdaje sobie sprawę, że nie każdy bukmacher jest tym legalnym (przynajmniej w naszym kraju). Jacy bukmacherzy działają legalnie w Polsce i u których możemy grać nie będąc na bakier z prawem? To postaramy się nakreślić poniżej.

bukmacherzy z licencją i zezwoleniem
Który bukmacher w Polsce ma licencję i zezwolenie na zakłady?

Legalny bukmacher a ustawa hazardowa

Choć wyrażenie „legalny bukmacher” nie miało prawa istnieć jeszcze kilka lat temu (gdyż każdy tak naprawdę mógł nim być), sprawa skomplikowała się w 2017 roku, kiedy nowelizacji doczekała się Ustawa Hazardowa. Nowe zapisy w niej zawarte sprawiły, że bukmacherzy mogą działać w Polsce legalnie tylko po zdobyciu stosownej licencji, przyznawanej przez Ministerstwo Finansów.

To ocenia operatorów pod kątem wiarygodności względem typujących Polaków, zezwalając im na prowadzenie działalności czy to stacjonarnie, czy też przez Internet (oba te kanały dystrybucyjne wymagają posiadania osobnej licencji), ale też narzuca im jedną formę wypłaty środków na konto użytkownika – jest nią przelew Internetowy. Wielu spośród bukmacherów obecnie działających w Polsce posiada licencję na działanie zarówno przez Internet, jak i w lokalach stacjonarnych.

poker bez depozytu w polsce
Darmowy bonus na gry karciane w Betgames STS

Jak dowiedzieć się, czy dany bukmacher jest legalny?

Aby pozyskać informację na temat legalnych polskich bukmacherów, wystarczy śledzić nasz blog, na którym na bieżąco informujemy o podmiotach rozpoczynających swoją działalność. Dla wygody, poniżej publikujemy listę wszystkich bukmacherów z licencją na działalność Internetową, aktualną na rok 2020. Legalność każdego z nich można dodatkowo potwierdzić na oficjalnej stronie rządowej, wyszczególniającej nie tylko nazwę i adres strony operatora, ale też rodzaj posiadanej przez niego licencji oraz firmę, która za niego odpowiada.

Lista legalnych polskich bukmacherów na rok 2020

Na poniższej liście zamieszczamy wyłącznie bukmacherów świadczących swoje usługi drogą internetową, posiadających stosowną licencję właśnie na to. Należy jednak zaznaczyć, że część z nich nie uruchomiła jeszcze swoich właściwych serwisów – samo posiadanie licencji nie zmusza ich bowiem do tego. Te, które działają aktywnie w sieci zaznaczyliśmy poniżej pogrubieniem.

 1. E-Toto
 2. Fortuna
 3. Milenium
 4. STS
 5. Totolotek
 6. Traf Online (Traf)
 7. LV Bet
 8. Superbet
 9. Totalbet
 10. forBET
 11. BestBet
 12. PZBuk
 13. Betclic 
 14. Betfan
 15. eWinner
 16. BetX
 17. Noblebet / OKBet (ten sam właściciel)
 18. Mr Bet

100 PLN bez ryzyka w STS

Kod promocyjny: BETONLINE

Przegląd najlepszych legalnych bukmacherów

Choć kilkunastu bukmacherów działa obecnie na naszym rynku, my musimy wybrać takiego, któremu będziemy powierzać pieniądze i u którego będziemy grać. Warto nadmienić tutaj, że nic nie ogranicza nas do usług zaledwie jednego podmiotu – co więcej, poleca się założenie konta u kilku. Pozwoli to nie tylko skorzystać z bonusów powitalnych każdego z nich, ale też odpowiednio wybierać ofertę któregoś z nich, która na dane spotkanie okaże się najkorzystniejsza dla nas. Poniżej przedstawiamy trzech najpopularniejszych operatorów, wraz z podstawowymi aspektami ich oferty. Pamiętajmy, że za rejestrację u każdego z nich nie płacimy absolutnie nic.

Bukmacher STS

 • Rok założenia: 1997.
 • Bonus powitalny: 1200 złotych na start, zależne od pierwszej wpłaty (jest jej podwojeniem); dodatkowe bonusy za skorzystanie z wybranych usług dodatkowych.
 • Usługi dodatkowe: Betgames (obstawianie symulacji gier karcianych) oraz Sporty Alternatywne (symulacje prawdziwych lig, w tej samej formule, na żywo i przedmeczowo, bazujące na realnych statystykach z milionów meczów historycznych).
sts bez depozytu za darmo
29 PLN z kodem promocyjnym „BETONLINE” za darmo bez depozytu

Bukmacher Fortuna

 • Rok założenia: 1996.
 • Bonus powitalny: bonus od pierwszego depozytu do 1000 złotych, 100 złotych pierwszego zakładu oraz 20 złotych freebetu za zapisanie się do Fortuna Klub Plus.
 • Usługi dodatkowe: program lojalnościowy Fortuna Klub Plus, w ramach którego za każde wydane 2 złote otrzymujemy 1 punkt; Strefa Typera – forum dla typerów pozwalające na dzielenie się swoimi kuponami i komentowanie kuponów innych. 

Bukmacher Betclic

 • Rok założenia: 2018.
 • Bonus powitalny: nawet 500 złotych zwrotu, jeśli nasz pierwszy kupon okaże się przegrany – jeśli nie, zgarniamy wygraną, a bonus przepada. 
 • Usługi dodatkowe: Liga Betclic nagradzająca najlepszych typerów co tydzień, funkcja Boost podnosząca kursy najciekawszym wydarzeniom danego dnia i Strefa VIP dla najlepszych typerów.

0 / 5. Ocen: 0

Bukmacherzy online

Betgames STS opinie – czy można zarobić na tym kasę?

W dzisiejszych czasach świat bukmacherski jest bardzo brutalny dla obecnych w...

Betgames STS opinie – czy można zarobić na tym kasę?

W dzisiejszych czasach świat bukmacherski jest bardzo brutalny dla...

Dlaczego gospodarze częściej wygrywają spotkania piłkarskie?

Zazwyczaj jest tak, że w meczach piłkarskich gospodarze częściej...

Przygotowania do obstawiania – co zrobić, zanim postawi się zakład?

Każdy z nas podchodzi do zakładów z jednym celem...