Jak typować skok o tyczce? Jaki bukmacher najlepszy?

Sukcesy Pawła Wojciechowskiego i przede wszystkim Piotra Liska spowodowały, że Polacy zdecydowanie bardziej zaczęli interesować się tą dyscypliną. Jakie zakłady można konkretnie obstawiać w firmach bukmacherskich? W jaki sposób przeanalizować formę tyczkarzy? O tym i o kilku innych zagadnieniach możesz przeczytać poniżej, do czego Cię serdecznie zachęcamy.

jak obstawiać skok o tyczce
Jak typować skok o tyczce? Jaki bukmacher najlepszy?

Co można typować w firmach bukmacherskich?

Okazuje się, że gracze zainteresowani tą dyscypliną na pewno nie mogą narzekać na liczbę opcji do wyboru. Nie ma bowiem przeszkód, by np. stawiać zakłady długoterminowe. Już teraz pojawiają się pierwsze propozycje na Igrzyska Olimpijskie. Co ciekawe, nie wiemy, czy na pewno ta impreza zostanie rozegrana. Bukmacherzy nie zmierzają jednak czekać do samego końca. Już teraz gdzieniegdzie można zatem znaleźć zakłady na rozmaite dyscypliny dotyczące np. lekkoatletyki. Jeśli Igrzyska Olimpijskie nie dojdą do skutku, to gracz otrzyma oczywiście zwrot stawki.

Typerzy mogą zatem (na długo przed pierwszymi skokami) postarać się przewidzieć, który tyczkarz okaże się koniec końców najlepszy i zdobędzie najcenniejszy złoty medal… Co jest jeszcze do gry? Opcji naprawdę nie brakuje. Można bowiem zagrać rozmaite zakłady krótkoterminowe. Chcesz postawiać za swoje pieniądze, który tyczkarz wygra konkretne zawody albo uplasuje się na podium? Firmy bukmacherskie zapewniają duże pole do manewru. Można zatem grać nie tylko na triumfatorów, ale także na zawodników, którzy znajdą się w TOP3. Nic nie stoi na przeszkodzie, by grać typy h2h.

100 PLN bez ryzyka w STS

Kod promocyjny: BETONLINE

Tutaj chodzi o to, by przewidzieć, który tyczkarz okaże się lepszy od swojego rywala. W przypadku takich zakładów w grze jest zaledwie dwóch zawodników. Nie da się zatem ukryć, że jest o wiele łatwiej przewidzieć ostateczne rozstrzygnięcia. Co jeszcze jest do gry? Im bardziej prestiżowe zawody, tym więcej oferowanych zakładów. Można bowiem postawić np. to, czy dany zawodnik osiągnie konkretną wysokość itp.

Jak sprawdzić dyspozycję konkretnego zawodnika?

Najłatwiej opierać się na wynikach z poprzednich zawodów. W czasie sezonu tyczkarze występują naprawdę dość często. Najtrudniej mają zatem gracze, którzy chcą obstawiać za własne pieniądze pierwsze zawody. Wtedy lepiej jest… po prostu najzwyczajniej w świecie sobie odpuścić. Takie premierowe zawody to bowiem jedna wielka niewiadoma. Trudno bowiem dokładnie określić, jak konkretni zawodnicy będą prezentować się w czasie właściwych prób. A jednak treningi… to tylko treningi.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
STS.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
Superbet.pl34 PLN freebetKod: BETONLINE
eFortuna.pl2230 PLN w bonusachKod: BETONLINE
Betfan.pl600 PLN cashbackKod: BETONLINE
eWinner.pl155 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE

Trzeba zwracać uwagę przede wszystkim na to, jak konkretnemu zawodnikowi szło w poprzednich zawodach. Jeśli ktoś jest w dobrej formie, to raczej nie „zgubi jej” w przeciągu kilku, kilkunastu dni. Jeśli zaś dany tyczkarz nie mógł ostatnio przeskoczyć np. 5.40, to jest mało prawdopodobne, że uda mu się z wysokością 5.80 itd. Zwracaj zatem uwagę na formę konkretnego tyczkarza, co ułatwi Ci typowanie w zakładach bukmacherskich.

Miejsce rozgrywania zawodów ma spore znaczenie

I to pod wieloma względami. W czasie sezonu zawodnicy uprawiający tę dyscyplinę muszą sporo podróżować. Czasami nawet pomiędzy rozmaitymi kontynentami. Nie da się zaś ukryć, że Europejczykowi będzie skakało się o wiele lepiej na swoim kontynencie, prawda? Z jednej strony podróże są o wiele krótsze w takim przypadku. To nie wszystko na tej płaszczyźnie. Z drugiej strony dany tyczkarz nie musi przejmować się kwestiami związanymi z aklimatyzacją itd. Tego czynnika także zaś nie powinno się w ogóle traktować po macoszemu.

zakłady bukmacherskie ewinner
Ewinner Polski bukmacher online – nowa oferta bonusów

Na co jeszcze zwracać uwagę? Zawody odbywają się albo na hali, albo na otwartym terenie. W tym drugim przypadku trzeba brać pod uwagę także warunki atmosferyczne. Jeśli pada, to skacze się o wiele trudniej. Warto wiedzieć, jak poszczególni zawodnicy radzą sobie przy takiej aurze… Dodatkowo niesprzyjająca pogoda powoduje, że uzyskiwane wyniki nie są aż tak dobre. Wszak rozbieg jest śliski i nie można osiągnąć odpowiedniej prędkości itp. Jeśli zatem ktoś gra zakłady na uzyskiwane wysokości, to lepszym pomysłem będzie stawianie na undery.

Na jakie inne aspekty zwracać uwagę?

O czym jeszcze powinieneś pamiętać w czasie obstawiania zakładów bukmacherskich dotyczących skoku o tyczce? Liczy się także to, jak dana osoba radziła sobie w poprzednich zawodach na danym obiekcie. Nie da się ukryć, że tyczkarze mają swoje ulubione miejsca. Oczywiście, jak ktoś jest w formie, to generalnie wszędzie radzi sobie minimum dobrze. Warto jednak zwrócić uwagę na czynnik, że na swoich obiektach skacze się mimo wszystko nieco łatwiej. Nic zatem dziwnego, że często gospodarze uzyskują lepsze wyniki od innych. Po prostu czują się u siebie swobodniej, a w przypadku tej dyscypliny czynniki psychologiczne mają bardzo duże znaczenie.

Jeśli zatem masz do wyboru reprezentanta gospodarzy i jego rywala, którzy według Ciebie prezentują dość podobną formę, to lepiej postawić na tego pierwszego. Pamiętaj też o tym, by sprawdzić, jak np. w poprzednim sezonie układały się losy zawodów na analizowanym obiekcie. Jeśli dany skoczek od lat jest w czołówce, to jest spora szansa, że tak samo będzie w czasie najbliższych zawodów.

5 / 5. Ocen: 4

Bukmacherzy online

Betgames STS opinie – czy można zarobić na tym kasę?

W dzisiejszych czasach świat bukmacherski jest bardzo brutalny dla obecnych w...

Betgames STS opinie – czy można zarobić na tym kasę?

W dzisiejszych czasach świat bukmacherski jest bardzo brutalny dla...

Dlaczego gospodarze częściej wygrywają spotkania piłkarskie?

Zazwyczaj jest tak, że w meczach piłkarskich gospodarze częściej...

Przygotowania do obstawiania – co zrobić, zanim postawi się zakład?

Każdy z nas podchodzi do zakładów z jednym celem...