Czym są kupony akumulacyjne i czy warto je obstawiać?

Decydując się na udział w zakładach wzajemnych trzeba mieć świadomość co do tego, że istnieją dwa podstawowe rodzaje kuponów, na których zawarcie można się zdecydować u każdego bukmachera. Pierwszym i najbardziej standardowym jest kupon pojedynczy (SINGLE), który nie wyróżnia się niczym szczególnym. Ot, stawia się na wybrany przez siebie wynik czy inną opcję bukmacherską i oczekuje się na rezultat spotkania. Inaczej ma się sprawa z kuponem akumulacyjnym (AKO). Czym się on wyróżnia i czy tak właściwie warto go obstawiać?

ako kupony bukmacherskie
Czym są kupony akumulacyjne i czy warto je obstawiać?

Czym jest kupon akumulacyjny?

Kuponem akumulacyjnym, w telegraficznym skrócie, nazwać można ten kupon, w obrębie którego znajdują się typy nie na jedno, a na kilka zdarzeń sportowych. Oznacza to, że zamiast typować każde spotkanie, którym jest się zainteresowanym, z osobna, wszystko zawiera się w jednym kuponie. Co jednak w tym wszystkim bardzo istotne, aby kupon ten okazał się zwycięski i przyniósł wygraną, każde zdarzenie w jego obrębie musi zostać wytypowane w sposób prawidłowy. Jeden błąd, a kupon nie przyniesie absolutnie żadnych korzyści.

Warto wiedzieć: legalni bukmacherzy w obrębie kuponów AKO zwykle nie akceptują typów na różne zdarzenia z tego samego spotkania sportowego. Zależy to jednak od konkretnego bukmachera, ale i od dyscypliny oraz turnieju, z którymi ma się do czynienia. Zawsze jest to jednak wyraźnie wskazane.

100 PLN bez ryzyka w STS

Kod promocyjny: BETONLINE

Zalety kuponu akumulacyjnego

Jedną z największych zalet kuponów akumulacyjnych jest ich elastyczność. Są one w stanie przyjąć niemal każdy zakład z oferty głównej bukmachera. Nie ma znaczenia, jakiej dyscypliny sportu by on nie dotyczył. Jeżeli zatem jest się pewnym co do typu na rozgrywki w obrębie ulubionej ligi piłkarskiej, a przy okazji wie się, że własny typ na tenis również okaże się zwycięski, oba z nich można połączyć w całość, by zyskać jeszcze więcej. Tutaj dochodzimy do kolejnej kwestii, jaką jest możliwość maksymalizacji własnej wygranej. Kupony akumulacyjne mają to do siebie, że są w stanie przynieść znacznie więcej korzyści. Zazwyczaj działa to w taki sposób, że im więcej zdarzeń w obrębie kuponu, tym większy jest mnożnik ostatecznej wygranej.

Kupon AKO to również większe emocje płynące z obstawiania. Trzeba bowiem śledzić na bieżąco nie jedno, ale kilka spotkań sportowych, a z każdym trafionym meczem adrenalina wzrasta. Zbliżamy się w końcu ku wygranej.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
STS.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
Superbet.pl34 PLN freebetKod: BETONLINE
eFortuna.pl2230 PLN w bonusachKod: BETONLINE
Betfan.pl600 PLN cashbackKod: BETONLINE
eWinner.pl110 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE

Aby więc podsumować, kupony akumulacyjne to:

  • możliwość zawierania kilku zakładów z różnych dyscyplin sportu na jednym kuponie;
  • znaczne zwiększenie potencjalnej wygranej bez podniesienia stawki;
  • przepustka do wielu bonusów – większość z nich wymaga dokonania obrotu na kuponach AKO;
  • mnóstwo dodatkowych emocji.

Wady kuponu akumulacyjnego

Kupony akumulacyjne (lub AKO czy KOMBI) są takimi, które znane są z wysokiego poziomu ryzyka. Jak już wspomnieliśmy wcześniej, w ich obrębie każde zdarzenie musi zostać wytypowane poprawnie. OK, dwa zdarzenia są wciąż bardzo prawdopodobne do prawidłowego wytypowania. Co jednak jeśli zdecydujemy się postawić na całą kolejkę polskiej Ekstraklasy? Wtedy ryzyko jest ogromne. Wystarczy, że na jedno z dziesięciu spotkań postawimy mylnie, a cała wygrana przepadnie.

Kolejną wadą tego typu kuponów jest to, że ciężko oprzeć na nich swoją strategię obstawiania. Stawia się je raczej wtedy, gdy jest się pewnym kilku spotkań. Z uwagi na olbrzymie ryzyko, rzadko kiedy sprawdzają się w innych sytuacjach. Co jednak najbardziej dotkliwe, kupony AKO wywołują frustrację – zwłaszcza kiedy nie trafi się zaledwie jednego na kilka spotkań. Wtedy też zaczyna  się rozważać, czy nie lepiej byłoby obstawić kilka SINGLI. I rzeczywiście, w takiej sytuacji byłoby to bardziej korzystne.

zakłady bukmacherskie ewinner
Ewinner Polski bukmacher online – nowa oferta bonusów

Podsumowując wszystkie wady warto mieć świadomość co do tego, że kupony AKO;

  • nie są opcją na stałe i codzienne typowanie;
  • generują olbrzymie ryzyko niepowodzenia;
  • mogą doprowadzić do frustracji i zniechęcenia całą tematyką zakładów.

Jak obstawiać kupony AKO?

Typowanie kuponów akumulacyjnych wymaga od nas bardzo podobnego podejścia, jak w przypadku kuponów single. Z tym jednak, że swoich decyzji musimy być absolutnie pewni, a każdego z działań musimy się podejmować z należytą starannością.

Kluczowa w tym wszystkim jest odpowiednio przeprowadzona analiza, biorąca pod uwagę wszystko to, co mogłoby mieć wpływ na przebieg każdego kolejnego spotkania. Trzeba jej dokonać starannie i kompleksowo. Warto przy tym sięgnąć po typy bukmacherskie z zewnątrz, dzięki którym można odpowiednio się nakierunkować. Pod warunkiem, że będą one pochodziły z zaufanego źródła. W stawianiu kuponów akumulacyjnych bardzo przydatne może też być stawianie na różne rynki bukmacherskie. Warto zdać sobie sprawę z tego, że nie zawsze trzeba typować na zwycięzcę danego spotkania lub wynik remisowy. Często warto podkręcić cały kupon i nie tylko zwiększyć prawdopodobieństwo jego powodzenia, ale też potencjalną wygraną, która będzie z niego pochodzić.

polski bukmacher bez podatku
Darmowe promocje i bonusy w zakładach Betfan

Kupony AKO trzeba grać rozsądnie. W tym krótkim zdaniu zawiera się cała wiedza na temat odnoszenia sukcesów z nimi. Zbyt pochopne typowanie grozi niepowodzeniem na całej linii.

Gdzie obstawiać kupony akumulacyjne?

Opcja postawienia na kupony AKO znajduje się w ofercie każdego z polskich bukmacherów. Nic więc nie dziwi fakt, że ciężko może być wybrać tego, u którego warto z niej skorzystać. Najlepiej i najłatwiej jest sięgnąć po bukmachera solidnego, zaufanego. Takiego, który na naszym rynku istnieje na tyle długo, że jest po prostu sprawdzony. Idealnym wyborem byłaby tu www.eFortuna.pl lub dobrze znana większości typerom Polska firma bukmacherska www.STS.pl. Obaj popularni operatorzy nie tylko proponują wysokie kursy, ale i korzystne warunki rozliczania kuponów AKO. Standardowo, im więcej zdarzeń zawrze się w ich obrębie, tym większych wygranych można się spodziewać. Nie ma przy tym większej reguły.

inaczej jest w przypadku bukmachera www.Betclic.pl, który zaproponował użytkownikom specjalną piramidę Multi+. Jeśli klient zawrze kupon na pięć spotkań, jego wygrana zostanie powiększona aż o 7%. Im więcej spotkań powyżej tego pułapu, tym większe zwiększenie wygranej przy maksymalnym +50% przy czternastu zdarzeniach na kuponie.

5 / 5. Ocen: 3

Bukmacherzy online

Betgames STS opinie – czy można zarobić na tym kasę?

W dzisiejszych czasach świat bukmacherski jest bardzo brutalny dla obecnych w...

Betgames STS opinie – czy można zarobić na tym kasę?

W dzisiejszych czasach świat bukmacherski jest bardzo brutalny dla...

Dlaczego gospodarze częściej wygrywają spotkania piłkarskie?

Zazwyczaj jest tak, że w meczach piłkarskich gospodarze częściej...

Przygotowania do obstawiania – co zrobić, zanim postawi się zakład?

Każdy z nas podchodzi do zakładów z jednym celem...